+ 38 (044) 235-00-08

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ЛІКУВАННЯ І КОРЕКЦІЯ РУБЦІВ

Лікування атрофічних,
нормотрофічних,
гіпертрофічних,
келоїдних рубців

 

Використання
амбулаторних
методів лікування
інновацій лазерної
медицини

 

 Фахівці
з багаторічним
досвідом роботи

 

Лікування розтяжок

Лікування розтяжок, або стрий – складне завдання, комплексне, тривале, послідовне. Але зневірятися не варто, при терплячому і скрупульозному виконанні призначень лікаря терапія завжди приносить позитивні плоди. Стриї можна після декількох інтенсивних курсів і систематичного домашнього лікування перевести в практично непомітний дефект. При цьому шкіра в цій області буде більш здоровою, доглянутою і привабливою.

Чим раніше розпочато лікування стрий, тим більша ймовірність отримання лікувального ефекту (за аналогією з рубцями). У молодих стриїв є в достатній кількості судини, тобто збережено гарне харчування пошкоджених тканин. Багато клітинних елементів, зокрема фібробластів, які виділяють цитокіни, біологічно активні молекули, фактори росту, ферменти, структурні білки та ін.. Молода розірвана тканина зберігає потенціал для часткового відновлення. Старі стриї (після 6-8 місяців) мають менше судин, клітинних елементів і мають менший потенціал до відновлення. І, тим не менш, маючи сучасні технології та інструменти, на сьогоднішній день стриї можна лікувати будь-якого віку і досягати хороших результатів.

З вище сказаного, можливо зробити висновок, що всі методи лікування спрямовані на симуляцію фібробластів, їх синтетичної та проліферативної активності, для відновлення зруйнованої дерми, для поліпшення мікроциркуляції та відновлення мікроциркуляторного русла в області дефекту. Оптимальне лікування – це завжди комплексне лікування, яке передбачає використання кількох методів в одному курсі лікування.

Мезотерапія

Якщо розташувати всі методи лікування стрий по їх ефективності, то на першому місці, будуть мезотерапевтичні методики, так як вони дозволяють підвести безпосередньо до зони патогенетично обгрунтовані препарати. Для цього методу використовуються спеціальні засоби, які використовують для мезотерапії. Це перевірені фармакологічні препарати, у яких є все сертифікати якості і вони дозволені для застосування, зокрема в Україні. Всі препарату вводяться на глибину 2-3 мм в тканину стрий.

Кровопостачання стрий потрібно покращувати на всіх етапах їхнього існування, так як трофіка тканин сильно порушена. Відповідно, загальноприйнятими в мезотерапії техніками вводяться вазоактивні препарати. Це препарати, направлені на проліферацію нових судин і відновлення пошкоджених. До них відносяться: пентоксифілін, нікотинамід, рутин меліото, гінко білоба у вигляді монопрепаратів або у поєднанні з прокаїном (новокаїном), який також володіє вазоактивним дією разом з імуномодулюючою.

Для стимуляції синтетичної та проліферативної активності фібробластів необхідно вводити в стриї біостимулюючі препарати: екстракт алое, плаценту, екстракт Центел Азіатік, гіалуронову кислоту, гликолєву кислоту, кератиноцит комплемент, ембріобласти, пептиди та інші препарати. Для стимуляції колагеноутворення і нейтралізації вільно-радикального стресу в «молодих» стріях бажано вводити препарати вітамінів С, А, мікроелементи Zn, Cu, Se, Si, полівітаміни, органічний кремній.

Для додаткового поповнення об’єму стриї використовуються препарати гіалуронової кислоти, колагену, еластину, ГАГ ГАГ-комплекс.

У середньому курс становить 10-12 процедур з частотою 1 раз на тиждень. Соціалізація препарати з низькою молекулярною вагою можна застосовувати 2-3 рази на тиждень. Через 1-2 місяці після застосування інших методів лікування стриї, бажано курс мезотерапії повторити. На сьогоднішній день серед мезопрепаратов для лікування стриї застосовуються вже готові специфічні препарати, що містять комплекс лікувальних засобів даної патології. За 7-8 процедур цих Котей можна повчити хороші естетичні результати.

PRP-терапія, плазмотерапія

Ін'єкційний метод стимуляції прихованих відновлювальних ресурсів організму, де власна (аутологічна) плазма крові пацієнта, збагачена тромбоцитами (БоТП). Плазмотерапію можна віднести до найбезпечніших ін'єкційних методик, що застосовуються в медицині, адже власна кров не здатна викликати алергію, повністю виключає будь-які реакції відторгнення, інфікування пацієнта, не має обмежень за віком і статтю, у плазмотерапіі відносно мала кількість протипоказань, вона гармонійно поєднується з іншими методами лікування.

Підшкірне введення багатою тромбоцитами плазми в зону стриї призводить до ініціації росту і надходження нових стовбурових клітин в зону ін'єкції. Доведено, що в результаті курсу процедур плазмотерапіі дуже активної стимуляції піддаються фібробласти, які починають посилено синтезувати колаген 1-го типу, матричну рибонуклеїнової кислоту і металоматриксні протеїнази першого типу.

Підвищення концентрації цих речовин призводить до відновлення структури міжклітинної простору дермального шару шкіри (матриксу дерми). У шкірі області стриї пацієнта, що пройшов курс плазмотерапіі утворюється новий каркас, який з часом заповнюється знову синтезованим колагену і еластином, гіалуроновою кислотою. Плазмотерапія сприяє проростанню нових кровоносних капілярів в дермі, що покращує живлення шкірних тканин і своєчасну утилізацію токсичних продуктів обміну

Активізуються обмінні процеси, клітини починають більш активно ділитися, виробляється новий, здоровий колаген та еластин, гіалуронова кислота. У зоні розтяжки відновлюється здорова шкіра.

Видимі для самого пацієнта результати плазмотерапіі з'являються через 2 тижні після першої процедури, в ході курсу процедур ефект накопичується і ставати більш яскравим і стійким. Курс плазмотерапіі розтяжок складається з 6-8 процедур з інтервалом 2-3 тижні. Ідеальний час виконання процедур плазмотерапіі - перша половина дня.

Інтрадермальна біостимуляція - це Отсепаровка стриї за допомогою голки або нитки від нижче лежачих відділів дерми. Звичайно проводять 8-10 процедур з інтервалом в 7-10 днів.

Пілінги

Зазвичай використовують ретінолевие, гліколеві або АНА-кислоти, фенол. Обов'язково тільки в низьких концентраціях. Ці види пілінгів не тільки обережно зменшують товщину епідермісу, а й стимулюють базальні кератиноцити і фібробласти дерми, що призводить до відновлення пошкоджених структур. Досвідчений лікар підбере тип пілінгу, який підійде саме вам.

На косметичному ринку існують пілінги, розроблені спеціально для лікування стриї. Цей пілінг досить комфортний, безпечний і ефективний, стимулює регенерацію, покращує рельєф шкіри, підвищує зволоженість шкіри. Курс включає 10-15 процедур, інтервал між якими 2 тижні. Даний пілінг можна поєднувати з курсом мезотерапії.

Терапевтична мікродермабразія.

Ефект при лікуванні стрий пов'язаний не тільки з абразивним дією, але і з елементами «вакуумного масажу», стимулююче діє на клітинні елементи дерми. Кількість сеансів залежить від товщини видаляються за сеанс клітинних шарів. Курс лікування - від 8 до 10 сеансів, 1 раз в 4-7 днів.

Зі стриї працювати потрібно обережно, так як шкіра на тілі тонка і при шліфовці до кров'яної роси можна отримати рубцювання.

Фракційна лазерна шліфовка шкіри

Фракційна лазерна процедура дає можливість отримати вражаючі результати з мінімальним часом відновлення.

Енергія лазера СО2, застосовується фракційним чином створює дуже тонкі і рознесення колонки термального ушкодження, які проникають глибоко в дермальний шар шкіри і стимулюють утворення нового колагену і перебудову шкіри до більш здоровою. Тканина між колонками термального ушкодження не зачіпається, що сприяє більш швидкому процесу загоєння. Можна навіть сказати, що після процедури майже немає реабілітації. Ви відразу ж можете повернутися до активного способу життя. Єдине, що буде нагадувати про процедуру - невеликий набряк на протязі 1-2 днів.

На курс лікування пропонується 2-4 процедури з інтервалом 3-4 тижні.

Вже після першої процедури через 3-4 тижні ви помітите помітне скорочення шкіри, історія стане більш поверхневої і мене помітною.